úterý 31. ledna 2017

Knižní úlovky aneb Recenzní výtisk (5)

Zdravím všechny knihomoly!

Během týdne mi ve schránce přistál lísteček se zprávou, že mě na poště čeká recenzní balíček, který mi zaslaly dobre-knihy. Hned druhý den jsem tedy naklusala na poštu a než jsem dorazila domů, stačila jsem ho rozcupovat

pátek 27. ledna 2017

Jsem jednou ze čtyř Černookých Zuzan

Černooké Zuzany

Autor: Julia Heaberlin
Originální název: Black-Eyed Susans
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2017; originál: 2015
Překlad: Bohuslava Nováková

Počet stran: 384

Dvaatřicet hodin mého života chybí. To, na co si pamatuji, bych radši zapomněla. Čtyři pihy. Hmyz hryzající do hladké, hebké tváře. Štěrk v zubech. Na tohle si vzpomínám. Slavím sedmnácté narozeniny a na dortu hoří svíčky.  Myslím na černooké Zuzany ležící v mrazivých kovových přihrádkách. Na to, jak se drhnu a drhnu, ale jejich vůni ze sebe nedokážu smýt, ať se sprchuji, kolikrát chci. (Prolog)

pondělí 23. ledna 2017

Knižní výzva 2017

Krásný den, moji milí!

Řídím se heslem, že nikdy není pozdě, a proto téměř ke konci ledna se přidávám k vám všem, kteří jste již zapojeni do Knižní výzvy, kterou pořádá Ells

pátek 20. ledna 2017

Knižní úlovky aneb Recenzní výtisk (4)

Krásný den, přátelé!

Nějakou dobu jsem přemýšlela o tom, jakou knihu si v letošním roce přečtu jako první a nebudu vám nic nalhávat. Jedna z knihoven mi téměř přetéká knihami, které jsem ještě nečetla a že to jsou (podle mého) parádní kousky!

sobota 14. ledna 2017

Knižní úlovky aneb Levné knihy číslo 4

Krásný víkend!

Už jsme téměř v polovině ledna a poslušně hlásím, že budu mít (snad příští týden v úterý) všechny zkoušky hotové. Už jen tři a pro tento semestr se se zkouškami rozloučím! A když říkám jen tři, jsem neskutečně šťastná, protože mě jich na začátku zkouškového čekalo celých čtrnáct, a tak jsem celý prosinec a převážně celý leden blog HODNĚ zanedbávala. Ale, jak jsem říkala...blížím se do finiše! A doufám, že se nám všem (nebo alespoň těm, kteří jsou stále kdekoliv na školách) vše podaří a že všichni úspěšně vkročíme do dalšího semestru s čistým štítem!

Chtěla jsem si zvýšit motivaci k učení a složení zkoušek, a tak jsem si řekla, že když se mi ten den podaří nějaké zkoušky splnit, stavím se v mých oblíbených Levných knihách. Vešla jsem do LK a překvapilo mě, jaké jsem našla parádní kousky! Nevím odkud, ale v obchůdku měli opravdu ohromné množství cizojazyčné literatury (převážně tedy anglické). A neměli tam takové ty anglické "no name" knížky, které jsou více neznámé než známé, naopak tam měli opravdu skvělý a hlavně velký výběr od detektivek po fantasy, romantiku či odbornou literaturu. A tak jsem neodolala a nějaké si zkrátka pořídila!

pátek 6. ledna 2017

Co mě zaujalo ... aneb Knižní novinky za Leden 2017

Krásný páteční den, moji milí!

Dnes tu
máme první lednový pátek, a tak nastal ten pravý čas na pár knižních novinek, které mě zaujaly. Leden vypadá dle mého názoru opravdu slibně a na "své" si přijde snad každý. Ani já nejsem výjimkou a už teď vím, že si i tento rok má peněženka trošku popláče. Ale žádné dlouhé žvatlání a jdeme rovnou na věc! A co nám tedy první měsíc v roce připravil?