sobota 31. prosince 2016

Povídání #3 ... aneb Trošku jiná nadílka

Přeji krásnou a poslední prosincovou sobotu!

Tak jako většina z nás se chlubila knižními přírůstky, které jim nadělil Knižíšek, já půjdu trošku proti proudu a žádné knížky ukazovat nebudu (a to z prostého důvodu - žádné jsem zkrátka nedostala). Přesto jsem od stromečku neodcházela s prázdnou! A co mi tedy udělalo tak velkou radost, když to nebyly knížky? 

Dříve jsem poměrně dost malovala a převážně kreslila. Byla jsem zásobená všemi možnými pastelkami, akvarelkami, temperami, ale pak jsem na kreslení ztrácela čas a už několik let jsem nic, co by připomínalo pastelku, v ruce nedržela. ALE! V poslední době se mi už několikrát v hlavě zjevila myšlenka, že bych to znovu ráda zkusila a oprášila.  

pátek 30. prosince 2016

Nový knižní přírůstek

Krásný a zároveň předposlední večer tohoto roku!

Dnes tu mám takový chlubící se a doopravdy kraťoulinký článek. A ne - nebudou to dárky od Ježíška, ani to nebude žádný nákup... Ptáte se tedy, s čím se budu chlubit? 

Pojďme to vzít hezky od začátku. 

čtvrtek 22. prosince 2016

Povídání #2 ... aneb Předvánoční strasti a radosti

Zdravím všechny knihomoly i neknihomoly!

Dnes máme 22. prosince a Štědrý den si pomaloučku polehoučku otevírá dvířka a já mám pro vás povídací článek

Máte už dárky nakoupené a cukroví napečené? 

Doma už máme cukroví napečené, ozdobené, ale abych byla upřímná, tak ještě všechny dárky nemám a něco málo budu muset pořídit. Tedy vlastně Ježíšek, Ježíšek je pořídí. Ale i tak mám pocit, že nějak nestíhámstředa 14. prosince 2016

A do čeho ses to zas probůh namočila teď, Clarková?

Život po tobě

Autor: Jojo Moyesová
Originální název: After You
Nakladatelství: Ikar (ČR)

Série: Než jsem tě poznala
Rok vydání: 2016; originál: 2015

Obálka: Kateřina Stárková
Překlad: Lucie Mikolajková
Počet stran: 344


„Osmnáct měsíců. Už je to osmnáct měsíců. Tak kdy to bude stačit?“ A teď to přijde - zase cítím, jak se to ve mně vaří, ten nečekaný vztek. Popojdu ještě o dva kroky a sklopím oči k nohám. „Protože mně to nepřipadá jako život.  Nepřipadá mi to vůbec nijak.

čtvrtek 8. prosince 2016

Povídání #1 ... aneb Seznam svátečních filmů

Přeji všem krásný prosincový den!

Na dnešek jsem se rozhodla sepsat článek o filmech, které se, podle mého, hodí na Vánoce. Snad každý z nás má ty "své" vyvolené, které mu navodí tu správnou vánoční atmosféru... Ani já nejsem výjimkou a právě takový filmový seznam mám a s velkou pravděpodobností se ani od těch vašich nijak zvlášť lišit nebude...

pátek 2. prosince 2016

Co mě zaujalo ... aneb Knižní novinky za Prosinec 2016

Přeji všem krásný, první, prosincový pátek!


Dnes tu pro vás mám několik knižních novinek, které tento měsíc vychází. Musím se přiznat, že jich mám pár vyhlídnutých...koneckonců...jinak by to ani nešlo!

Pojďme se na ně podívat!

čtvrtek 1. prosince 2016

Věrohodný postapokalyptický román

Ztracená


Autor: Adam Nevill
Originální název: Lost Girl
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2016; originál: 2015
Překlad: Filip Samec
Počet stran: 344

Jako na houpačce. Tak by se dal definovat nejen příběh, ale především styl vyprávění (v našich končinách dosud  neznámého) autora Adama Nevilla. Ale nenechte se vyvést z omylu – tento téměř padesátiletý Brit původem z Birminghamu má za sebou několik hororových novel a ještě více menších příběhů. A právě jeho předchozí tvorba se na Ztracené zásadně projevuje.