pátek 25. listopadu 2016

Knižní úlovky aneb Recenzní výtisk (3)

Přeji všem krásný a hlavně zasloužený pátek!

Nevím jak vy, ale já jsem si tenhle týden připadala jako v jednom kole, a tak se na víkend těším jako blecha (a i to mi přijde jako slabé slovo). Celý týden jsem se domů vracela až kolem šesté či sedmé večer a málem jsem si nestihla skočit na poštu pro svůj nový knižní balíček, který mi zaslalo internetové knihkupectví MegaKnihy.cz a na který jsem se strašně těšila! 


středa 23. listopadu 2016

Právě čtu ... Ztracená

Včera jsem se dala do čtení recenzního výtisku s názvem Ztracená, který mi zaslalo nakladatelství Omega. Tento román napsal britský autor Adam Nevill, který je v zahraničí známý především svými horory. Ale abych se vrátila k této knize - Ztracená má být postapokalyptický román, který se odehrává v roce 2053 a podle anotace zní opravdu dobře!


pondělí 21. listopadu 2016

Co že to ten Citátovník je?

Zdravím všechny knihomoly!

Přemýšlela
jsem o nějaké nové rubrice, kterou bych mohla svůj blog oživit a napadl mě Citátovník. Přeci jen by to byla tak trošku nuda, kdyby se tu dokola střídaly pouze dojmy & pojmy, úlovky a sem tam nějaký ten tip na knížku.

A ptáte se, co že to ten Citátovník je? Správná otázka!


pátek 18. listopadu 2016

MalýVelký knižní tip (3)

Zdravím všechny knihomoly!

S pátečním večerem tu jsem s malým knižním tipem, který by mohl zaujmout zasněně bloudící bytosti, které touží po příjemné a kouzelné oddechovce k horkému čaji či kávě.

A s jakou knížkou tentokrát přicházím? Možná jste už o ní slyšeli a pokud ne, třeba někoho z vás zaujme a osloví. Dovolte, abych vám představila útlou knížku s názvem Dívka, která sahala po hvězdách od americké autorky Sarah Addison Allenové.

středa 16. listopadu 2016

Soutěž krásy Miss Teen Blue Bonnet Clover City

Knedlíček

Autor: Julie Murphy
Originální název: Dumplin
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2016; originál: 2015
Překlad: Blanka Hromková
Počet stran: 312


"Slovo tlustý přivádí lidi do rozpaků. Když se ale na mě podíváte, první věc, které si všimnete, je moje tělo. A moje tělo je tlusté. Je to stejné, jako když já si všímám, že některé holky mají velká prsa, mastné vlasy nebo kostnatá kolena. O tom se mluvit může. Slovo tlustý, které mě nejlépe vystihuje, však způsobuje sevřené rty a vytrácení barvy z tváří. Já jsem ale taková. Jsem tlustá. Není to sprosté slovo. Není to urážka. Přinejmenším, když ho použiju já." (str 13)

neděle 13. listopadu 2016

Knižní úlovky aneb Recenzní výtisk (2)

Krásný víkend všem!

Dnes tu jsem s kraťoučkým rozbalovacím článkem. Nedávno jsem se zúčastnila dvou recenzních konkurzů, které pořádala Omega a světe div se, štěstí se na mě usmálo! A tak se stalo, že mě v pátek navštívil Pan Pošťák s malým knižním balíčkem, na který jsem se tak moc těšila.


A jaké poklady v něm byly ukryté? ...
Napadá vás?

čtvrtek 10. listopadu 2016

„Jdu hledat velké Možná.“

Hledání Aljašky


Autor: John Green
Originální název: Looking for Alaska
Nakladatelství: Yoli
Rok vydání: 2014; originál: 2005
Překlad: Veronika Volhejnová
Počet stran: 256

John Green je poměrně známý spisovatel a to především své knize s názvem Hvězdy nám nepřály (tu si mimochodem můžu odškrtnout jako přečtenou). 
K narozeninám jsem dostala (tímto zdravím Kačenku :)) Hledání Aljašky, po kterém jsem už vcelku dlouho pošilhávala. A jak se mi Aljaška líbila?

pátek 4. listopadu 2016

Co mě zaujalo ... aneb Knižní novinky za Listopad 2016

Přeji všem krásný, první, listopadový pátek!


Pro dnešek tu mám několik knižních novinek, které mě zaujaly a které tento měsíc vychází.

Pojďme se na ně podívat!


úterý 1. listopadu 2016

Barevně ve škole čar a kouzel!

Harry Potter a Tajemná komnata

Autor: Joanne Kathleen Rowling
Originální název: 

Harry Potter and Chamber of Secrets
Nakladatelství: Albatros
Rok vydání: 2016; originál: 1998
Překlad: Vladimír Medek

Ilustrace: Jim Kay
Počet stran: 312

Po dočtení prvního dílu Harryho Pottera jsem se téměř hned vrhla na díl druhý s názvem Harry Potter a Tajemná komnata, který jsem nečetla snad už deset let. A musím upozornit, že toto nové vydání je snad vše, jen ne obyčejné!