úterý 30. srpna 2016

Uteč, než tě les pohltí!

Les rukou a zubů

Autor:
Carrie Ryanová
Originální název: The Forest of Hands and Teeth
Nakladatelství: Mladá Fronta
Rok vydání: 2011; originál: 2009
Překlad: Alexandra Fraisová
Obálka: Klára Šimečková
Počet stran: 320


To si takhle jednou člověk zabalí jen dvě knížky na dovolenou a k tomu všemu jednu z nich už rozečtenou. Pak otočí poslední stránku druhé knihy ... a co teď? Po dvou dnech s oroseným čelem jsem zjistila, že mám v tabletu (který jsem měla samozřejmě s sebou) záchranu v podobě knihy Les rukou a zubů. Jak mé srdce zajásalo!

neděle 28. srpna 2016

Pan Dokonalý z TeheránuČaj s nápadníkem
Marjan Kamal


Kniha o střetnutí dvou naprosto 
rozdílných kultur, o touze po domově a lásce. 

Kniha protkaná vůní šafránu a máty, 
šťavnatými granátovými jablky a černým 
čajem pitým přes kostku cukru.

pátek 26. srpna 2016

Právě čtu ... Les ruku a zubů

Právě jsem se dala do čtení knihy Les rukou a zubů od americké autorky Carrie Ryanové. Les rukou a zubů je první knížkou o zombie apokalypse z trilogie se stejným názvem, přičemž na sebe díly nenavazují (tedy alespoň podle toho, co jsem se dočetla). Momentálně je to pro mě taková "knížka v nouzi", protože mi došly zásoby knih, které jsem si s sebou na cesty vzala, a tak jsem ráda za záchranu v podobě tajemného lesa a hlavně - zombie tématiku já opravdu můžu, tak jsem na ní dost zvědavá!


čtvrtek 25. srpna 2016

Knižní úlovky aneb (Ne)Šťastný návrat domů

Dnes to bude jen takový kraťoučký článeček o mém drobném knižním úlovku.středa 10. srpna 2016

Růže pro Algernon - Daniel Keyes

Pro tentokrát tu jsem s knihou, na kterou jsem narazila vesmínesmírnou náhodou. Už ani nevím, kdy jsem na ni narazila prvně, tenkrát to byla pravděpodobně jen prachobyčejná "půjčka" z městské knihovny. U toho však nezůstalo a knihu jsem musela mít doma a to konkrétně svůj vlastní výtisk, protože u takovýchto knih to zkrátka jinak nejde.


neděle 7. srpna 2016

Právě čtu ... Jedenáct

Knížka s názvem Jedenáct od britského autora Marka Watsona by měla být o tom, jak jeden čin, nebo spíš nic nedělání, spustí řetězec událostí, které ovlivní životy jedenácti lidí. Což zní vcelku zajímavě.


Tuto knížku jsem si pořídila spolu s její rádoby knižní sestřičkou s názvem Pouto od stejného autora. Román Pouto jsem už přečetla (za sebe musím říct, že ho doporučuji!), s autorem jsem se tedy seznámila, a tak se na tuto další knížku vcelku těším.pondělí 1. srpna 2016

Předčítač - Bernhard Schlink

Existují knihy, které si přečtete, a nic ve vás nezanechají. Pak ale také existují knihy, které se vám vryjí hluboko pod kůži.